leden 2010

 

73)První pracovní akce roku 2010

2.1.2010 Kamenný ponor

Účast: Hawk, Anife a Pája

Dnešní den bude vzhledem k počasí docela náročný. Teplotu pod bodem mrazu umocňuje ostrý vítr od severozápadu. Už předem litujeme Anife, která si dobrovolně bere stanoviště na povrchu. Ani dole to dnes není nejlepší. Proti poslední akci je dnes všechno mnohem mokřejší, je větší skap vody a podle všeho je i průtok vody starou chodbou o něco silnější než minule. Pokusíme se ještě prohloubit dno šachtice, abychom se dostali až na pískovcovou desku, která by zde měla pod sedimenty být. Během dopoledne se zahlubujeme minimálně o 40 cm, ale pískovec nikde.  Znovu  se pokouším odhadem přenést sklony pískovce ze staré chodby. Hlavní sklon vrstev směřuje od severozápadu k jihovýchodu, ale v místě odbočky k šachtici je dno ukloněno ještě od severu k jihu. To může znamenat, že pevné podloží může být ještě níž. Kromě toho na dně šachtice  začíná od severozápadu natíkat voda, což není vůbec povzbudivé. I bez této vody je materiál na dně mokrý dost. Proč se snažíme najít pevné podloží? Záměr byl jednoduchý: " na pevné podloží se postaví základ z ocelových stojek pro zabudování skruží a bočního pažení".  Vzhledem ke stávající situaci se původní záměr bude muset změnit. Na jihovýchodním boku se bude muset vyzdít kousek kamenné zdi, která se prováže do bočních výklenků a ta bude pak sloužit jako základ pro osazení skruží a zároveň bude tvořit boční pažení. Pro tutu činnost bude ale nezbytné lepší počasí, než které je venku dnes. Jedeme nahoru na občerstvení. Zážitek je to díky ledovému větru až neskutečný.  Zbytek akce je ve znamení přibírky boků profilu chodbičky propojující šachtici s původní chodbou a přibírky jednoho velkého balvanu na jižním boku. Pak už jen demontujeme a nakládáme zařízení, sundáváme ze sebe původně mokré (teď zmrzlé) oblečení a zahajujeme docela rádi ústup k domovu. Další akce na této lokalitě bude závislá především na počasí.

Hawk

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

74)9.1.2010  -  Výroční členská schůze

Účast: Hawk, Anife, Luky, Pája, Hrůza, Andrea, Bart, Alda

Podle připraveného plánu se uskutečnila výroční členská schůze. Přítomní členové byli seznámeni s výsledky celoroční činnosti, s plánem na rok 2010, dále byla provedena revize v členské základně a na závěr jednání se uskutečnila diskuse k jednotlivým lokalitám a plánu práce. Po vyčerpání všech témat byla schůze ukončena.

Hawk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

75)16.1.2010 Pracovní akce - jeskyně Pidrova

Účast: Hawk, Anife a Luky

S ohledem na počasí, které přineslo větší množství sněhu se rozhodujeme, že nepůjdeme na Kamenný ponor, ale do Pidrovy jeskyně. Je to sice již delší čas, co jsme zde byli naposled, ale ukazuje se, že vystrojení cesty pro tahání materiálu zvládá Hawk a Luky opět zcela  bez potíží. Luky začíná kopat, Hawk vytahuje vykopaný materiál a přepíná na druhou dráhu, odkud je pak vytahován Anife a vysypáván na skládku. Luky se do toho dnes tak zabral, že ani nevnímá návrhy na střídání. Po vytažení 54 kbelíků si jdeme  dát něco málo na posilněnou. Rozděláme ohníček a opečeme pár špekáčků. Vzhledem k tomu, že je toto místo poměrně dobře chráněné před větrem, nezdá se zima ani nijak velká. Dokonce se na nás přišlo usmát i sluníčko a i když nijak moc nehřeje (aby taky jo, v polovině ledna) alespoň nás potěší svojí přítomností. A pak už zase zpět do práce. Luky se zřejmě pro dnešek rozhodl, že nikoho jiného ke kopání nepustí a jako první se noří do nitra jeskyně, takže pracovní složení je stejné jako před obědem. Když máme 100 kbelíků, střídám se s Hawkem. Luky neustále okupuje přední místo a kope a kope.  Místa je tam poskrovnu, takže  vykopaný prostor je opravdu jen pro hubeňoury Lukyho typu. Je již poměrně dost hodin a tak se domlouváme, že to pro dnešek ukončíme a příště Hawk rozhodne, jak nejlépe pokračovat.

Mimořádně zapsala Anife

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode