Říjen 2017 Foto.Z.Havlík

14.10.2017 -  sraz na 10:00  pracovní akce Kamenný ponor. Účastnil jsem se já, Vojta, Jirka Slavík, Libor a Jirka Blabla.

Nedávno jsem se bavil s jedním zájemcem o občasnou pomoc při bádání - Jirkou a dneska nám přijel na pomoc. Přijel i Libor, aby Jirku proškolil v bezpečnosti a řekl mu něco o zásadách chování pod povrchem. Jirka Slavík přijel s dcerou Pavlínkou, takže bohužel nemůže dolů, ale pomohl nám nachystat a naspouštět věci do šachty. A v tříčlenném týmu se vydáváme pokračovat v započaté činnosti. Je to velmi podobné poslední akci, jenom s tím rozdílem, že jsme pod zemí včetně Jirky, takže je celé bádání plynulejší a příjemnější. Jako minule jsme se zaměřili na zmírňování ostré zatáčky v chodbě za Madonou (už vypadá mnohem průlezněji).  Akci jsme ukončili cca v 16:00 hodin, zbývalo všechno uklidit a vytáhnout. Konec, čau…

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28.10.2017 , sraz na 10:00 pracovní akce Kamenný ponor. Zúčastnil jsem se já, Vojtíšek, Honzík Trávníček, Vašík, Michal Juránek,  Jirka Hora a Jirka Blabla.

Dnešní akce by se dala opravdu označit jako pracovní, udělali jsme nějakou práci. Dneska jsme těžili z chodby za Madonou, ze spodního dómku a dokonce i z prostoru nazývaného nábřeží, nebo molo. Nejdříve proběhlo odstranění plných kbelíků z minulých akcí, které byly nashromážděny různě ve spodní části jeskyně. Poté jsme se přesunuli do chodby za Madonou, aby jsme „vybagrovali“  materiál z přechodné skládky (byla vytvořena pro případy malých účastí badatelů). Následovalo kopání a čištění dna spodního dómku spolu s čištěním odtokového místa na nábřeží. Práci nám trochu zkomplikovala část stěny ve spodním dómku, která se rozhodla upadnout, ale nikomu se nic nestalo, takže v pohodě. Bohužel to znamená, že dóm k tomu, aby se zhroutil, nepotřebuje zřejmě ani tekoucí vodu. Vedení je se situací seznámeno...    Uvidíme v budoucnu jak to dopadne, nebo upadne?

Foto. V. Kacetl

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode