Prosinec 2019

21.12.2109, pracovní akce Kamenný ponor. Zúčastnil jsem se já, Vašek, Honza T., Jarda Kovář a Martin.

Akci tentokrát vypsal Honza s tím, že pokud se nás sejde dostatek, rozdělíme se mezi Kamenný ponor a  závrt u Hrušky. A protože se nás sešlo víc než dost, já, Jarda a Martin jsme šli na Ovčín a Honza s Vaškem se vydali na Hrušku. Tam bylo potřeba prozkoumat stav jeskyně a zjistit stav vody.  Když jsme přijeli na Ovčín, přichystali jsme potřebné věci. Naspouštěli jsme je do šachty a vydali se do jeskyně. Dnešní akce byla zaměřená na pokus o rozšíření chodbičky Za madonou. K tomu jsme měli vrtací kladívko zn. Bosch a několik nástrojů. Zřejmě kvůli nadměrnému opotřebení nám dva z nástrojů odešly do věčných lovišť. Když se vrátil Honza, šel pomáhat Martinovi s přesunem materiálu v bývalém dómku. Já s Jardou jsme se váleli v plazivce a bavili se rozšiřováním. Později za námi „přišel“ i Honza. A práci jsme dokončili společně. Po práci jsme spotřebovali donesenou svačinu, měli jsme nějaké pečivo, hlavně bagety a rohlíky. Po svačině jsme už jenom uklidili, vytahali a sbalili ušpiněný materiál. Když jsem se soukal šachtou k povrchu, zdálo se mi, jako kdybych slyšel Libora, a když jsem se dosoukal až na povrch, tak jsem ho i uviděl. Přijel se za námi podívat, pozdravit nás a při nakládání a uklízení věcí z povrchu přiložil i ruku k dílu.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

26.12.2019 prběhla krátká akce zaměřená na kontrolu jeskyně. Zůčastnil jsem se jí pouze já. Hlídání po telefonu dělal Libor.


 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode