Srpen 2019

24.8.2019, zúčastnil jsem se já.

Už nějakou dobu jsem měl v plánu odvozit materiál uložený na povrchu. Původně jsem myslel na to, že bych domluvil Libora, on by vzal auto s vozíkem. Vypsal bych akci a s třemi dalšími bychom materiál naložili a odvozili. V týdnu jsem zavolal Hókymu, ten mě ale řel, že bohužel nemá o víkendu čas. Liborovi jsem ani nevolal. Řekl jsem si, že zkusím alespoň část materiálu odvozit sám. Kolečko máme na místě, vezl jsem jenom nářadí. Na lokalitu jsem dorazil chvíli před polednem a ihned jsem se pustil do kopání, nakládání a odvážení materiálu. Když jsem před řadou měsíců materiál na provizorní skládku ukládal, musel jsem vytvořit provizorní hráz z kamenů, abych udržel materiál na jednom místě (byla to tekutá sračka) a dneska jsem ho musel kopat krumpáčem. Měl jsem sebou i rýč, ale s tím jsem si ani neškrtnul. Až mě překvapuje, jak dokázalo tekuté bahno, které se nedalo ani nabrat na lopatku, ztuhnout.  Bohužel díky dusnu a teplu,  které bylo,  jsem se snažil jenom necelé dvě hodiny a musel jsem jet pryč. Musím se vrátit k původnímu plánu a zlanařit na akci Libora s autem a tři další lidi.

__________________________________________________________________________________________________________________________


31.8.2019, pracovní akce Kamenný ponor. Zúčastnil jsem se já, Libor, Honza T., Michal J., Jirka Blabla, Vašek a z auta na nás dohlížela Šárka. (Šárka je dcera od Liborovi přítelkyně)

V pondělí mi volal Libor, že bude v sobotu s Honzou Trávníčkem odvážet šrot a že by jsme mohli odvozit odval na povrchu. Říkal, že byl okouknout místo skládky a odhaduje to asi na tři vozíky. Okamžitě jsem souhlasil, byla by veliká kokotina nechat si takovou šanci na odvoz materiálu utéct. Protože jsem měl odpolední, akci jsem vypsal v úterý dopoledne. A vypsal jsem ji pro tři zájemce, sebe nepočítám. Jako první se přihlásil Michal, nedlouho po něm Jirka, s Honzou jsem tak nějak počítal a Vašek přijel jako bonus, no a samozřejmě Libor. Během čtvrtka jsme domluvili čas kdy se sejdeme na lokalitě. A v pátek jsme čas ještě  lehce doladili. Když jsem přijížděl k Ovčínu asi dvě minuty po desáté, Michal tam už čekal. Chvilku po mě přijel Libor a v zápětí i Honza a Jirka. Vašek přijel jako poslední, ale i on přiložil ruku k dílu. Díky tomu, že nás byl dostatek, mohli jsme se střídat (peklo totiž jako sviňa). Kopáči nakopali a lopaťáci nalopatovali materiál na vozík. Libor měl dobrý odhad, byly to opravdu tři vozíky. Libor docela spěchal, takže po vysypání posledního vozíku se s námi rozloučil a upaloval někam dál. My ostatní jsme šli ještě porovnat kamení ke vstupu (budeme ho ještě potřebovat). A pomalu jsme se taky rozloučili a jeli každý po svém.

 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode