Září 2017

16.9.2017 -  sraz na 10:00  Kamenný ponor. Já, Vojta, Vašek, Marek a později přišel Jindra.

Původně jsme mysleli, že akce bude zaměřena na těžení materiálu a přípravě k vyztužení  stropu v dómku před šibíkem. Bohužel, nestalo se. Marka zajímala chodba za Madonou (kde ještě nebyl), při prozkoumávání místa jsme vedli debatu o případném směru postupu. Potom Marek vylezl komínek, který se nachází kousek za Madonou, bohužel se prostor zužuje do neprůlezného profilu. (Ne že by jsme se nepokoušeli prozkoumat komínek dříve, ale když je prostor komínu úzký, není mnoho jedinců, kteří by se do něho vešli). Poté jsme ještě šli zkoumat prostory Tater, které se nachází cca v první třetině chodby od spodního vrátku, ale ani zde jsme nenašli výrazný směr, kterým by se dalo pokračovat.

Foto. V.Kacetl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.9.2017 - sraz na 10:00  pracovní akce Kamenný ponor. Já, Vojta a na chvíli Libor.

Dnes se nás nesešlo mnoho…  . Alespoň přijel Libor, aby si udělal vlastní názor na část stropu, která by si zasloužila vyztužit a kolem dvanácté nás opustil. Já s Vojtou  jsme se věnovali  úpravě ostré zatáčky v části chodby za Madonou a těžení materiálu z tohoto místa ( samozřejmě ne až na povrch), materiál jsme ukládali o kousek dál do volného prostoru. K úpravě profilu jsme používali krom jiné malé vrtací kladívko od Makity, pralinky, paličku a hlavně čtyři ruce jeden ZKM 4-13. I když posun kupředu díky dnešní akci není nijak velký, tak mám z dnešního bádání dobrý pocit.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode